
Dinamu vrijedna gostujuća pobjeda u Rijeci
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 24.10.25. | 20:37
Odigrana je prv utakmica 5. kola Premijer lige
Košarkaši zagrebačkog Dinama pobijedili su na gostovanju u riječkoj dvorani Zamet domaći Kvarner 2010 sa 81-79 u prvoj utakmici 5. kola domaćeg prvenstva.
U dvoboju u kojem nijedna momčad nije uspjela doći do dvoznamenkaste prednosti, pobjednik je odlučen u neizvjesnoj završnici u kojoj se odlučujućim igračem pokazao Emil Savić.
On je na minutu do kraja pogodio tricu za vodstvo Dinama 79-76. Nekadašnji igrač zagrebačke momčadi Ivan Vučić je na isti način odgovorio 22 sekunde prije kraja i izjednačio na 79-79. Dinamo je u posljednjem napadu uz dosta sreće uspio dobaciti loptu do Savića koji je krenuo na polaganje, pri čemu ga je Vučić zaustavio osobnom pogreškom u posljednjoj sekundi dvoboja.
Savić je pogodio oba slobodna bacanja, a domaća momčad nije uspjela u preostale tri desetinke doći do ubačaja za produžetak ili pobjedu.
Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Savić s 21 poenom. Filip Kraljević je ubacio 17 poena i imao 10 skokova. Tahj Eaddy je s 21 ubačajem predvodio strijelce Kvarnera. Petar Ogrizović je imao 15 poena, šest skokova i pet asistencija.
Vodeći na ljestvici je Zadar s učinkom 4/0, a Dinamo Zagreb je u skupini momčadi s 3/1 u kojoj su još Split i sinjski Alkar. Kvarner 2010 je u pet kola ostvario samo jednu pobjedu i privremeno se nalazi na osmoj poziciji.
Preostali dvoboji 5. kola bit će odigrani u sljedeća tri dana: Zabok - Šibenka će igrati u subotu (19 sati), dok se u nedjelju sastaju Cedevita Junior - Samobor (12.00), Cibona - Split (18.30) i Alkar - Dubrovnik (19.00). Kolo će biti zaključeno u ponedjeljak utakmicom Zadar - Dubrava (18.00).
(Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Stolni Tenis
Američki nogomet
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.



.webp.webp.webp.webp)











