Matija Habljak/PIXSELL

Dinamo i Zadar lako do četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića, Osijek iznenadio Alkara

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 29.11.23. | 21:02

U prvoligaškom dvoboju Dubrava je s izuzetno uvjerljivih 90-48 (19-16, 25-8, 23-13, 23-11) potpuno nadigrala Bosco u gostima

Uvjerljive su domaće pobjede ostvarili košarkaši Zadra i Dinama, protiv Dubrovnika i Šibenke, čime su se plasirali u četvrtfinale Kupa Krešimir Ćosić.

Zadar je sjajnom trećom četvrtinom slomio otpor prvoligaškog rivala Dubrovnika i slavio na domaćem parketu 84-56 (19-15, 23-18, 23-6, 19-17). Zadar je igrao bez najboljeg igrača Luke Božića, a do pobjede ga je vodio Krševan Klarica koji je ubacio 28 poena, a imao je i tri asistencije te pet skokova. Po 11 koševa su ubacili Adem Mekić i Dario Drežnjak.

Kod Dubrovnika je najbolji bio Petar Dubelj koji je postigao 21 poen.

Dinamo je u Zagrebu nadjačao Šibenku 95-81 (30-20, 27-22, 22-19, 16-20). U sastavu Dinama najbolji je bio Filip Kraljević sa 17 koševa uz tri asistencije i tri skoka. Ivan Tvrtko Majić je dodao 15, a Ivan Novačić 13 koševa. Među Šibenčanima najbolji je bio Matej Perković s 15 poena i devet skokova.

Ranije su košarkaši Vrijednosnice Osijek iznenadili u osmini finala prvoligaša Alkar te su ga pred svojim navijačima svladali 81-78 (28-24, 18-18, 19-17, 16-19). Najzaslužniji što će Osječani igrati u četvrtfinalu bio je Jamar Ashton koji je ubacio 25 poena, a tome je dodao i pet asistencija. Veljko Budimir je za domaćina ubacio 16 koševa, a Kujundžić i Primorac po 13.

Najbolji igrači Alkara su bili Andrija Blatančić s 22 poena i pet asistencija te Mirko Jukić s 15 koševa i sedam skokova.

U prvoligaškom dvoboju Dubrava je s izuzetno uvjerljivih 90-48 (19-16, 25-8, 23-13, 23-11) potpuno nadigrala Bosco u gostima. Utakmica je odlučena do poluvremena kada je Dubrava stvorila veliku prednost i vodila u tom trenutku 44-24. U nastavku susreta Dubrava je dodatno povećala prednost i na kraju slavila s čak 42 poena razlike. Najbolji igrač Dubrave bio je Ivan Jurić sa 17 koševa i 11 skokova. Mihael Kos je dodao 15 poena te je imao deset skokova i četiri asistencije. Prvo ime domaćeg sastava bio je Borna Katanović s 12 poena i tri asistencije.

Vrlo neizvjesna od početka do kraja bila je utakmica Kvarnera 2010 i Samobora u kojoj su na kraju slavili domaćini 88-85 (23-24, 24-25, 20-13, 21-23).

Domaćina je prema četvrtfinalu odveo Sime Loure Lisica s 23 poena, a dobro su ga pratili Paolo Marinelli s 22 poena i osam asistencija te Marijan Čakarun koji je ogled završio s 19 poena, šest skokova i pet uspješnih dodavanja. Najbolji igrač u gostujućem sastavu bio je Daniel Pavičić s 28 koševa.

Jazine Arbanasi i Cedevita Junior svoju će utakmicu osmine finala odigrati 6. prosinca. Cibona i DepoLink Škrljevo igraju 12. prosinca, a posljednjeg četvrtfinalista dat će utakmica Zaboka i Splita koja je na rasporedu 23. prosinca.