CSKA i Barca demolirali protivnike, pobjede Olympiacosa i Fenera

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 09.03.18. | 23:02

Bez iznenađenja u Euroligi.

S četiri današnje utakmice kompletirano je 25. kolo košarkaške Eurolige, a iznenađenja nije bilo. CSKA je s 25 razlike (101:76) demolirala Unicaju i ostala na dvije pobjede više u odnosu na Olympiacos. Utakmica je bila jednosmjerna od samog početka, Moskovljani su nametnuli svoj brzi ritam koji španjolska momčad nije mogla pratiti. Briljirao je Nando De Colo s 23 poena uz šut iz igre 9/10, a trice je gađao 5/6. Dvoznamenkasti su još bili Clyburn s 13, Rodriguez s 11 te Kurbanov i Hunter s 10 poena. Kod Unicaje Nedović je zabio 15 poena, no pogodio samo dva od devet pokušaja za tri poena.

Fener sjajnom posljednjom četvrtinom, koju su dobili s 13 razlike, preokrenuo vodstvo Žalgirisa i upisao važnu, 85:78, pobjedu u Kaunasu. Bez Bobbyja Dixona imali su velikih problema, ali individualna kvaliteta Obradovićeve momčadi donijela im je prevagu večeras tako da je aktualni prvak Europe ostao u utrci za drugim mjestom. Datome je zabio 16 poena za pobjednike, a jedan manje zabio je Jankunas za Žalgiris.

Olympiacos je s 87:79 bio bolji od Brosea i zadržao drugo mjesto ispred Fenerbahčea. Na poluvremenu je bilo 42:42 i pobjednika je odlučila treća četvrtina u kojoj su stvorili osam poena prednosti. Radošević je zabio 10 poena za njemačku momčad u nešto manje od 30 minuta na terenu, a Oly su do pobjede predvodili Spanoulis s 17 poena dok su Printezis, Milutinov i McLean dodali po 16 poena.

U posljednjoj utakmici dana Barcelona je razbila Crvenu Zvezdu s čak 34 razlike (88:54) uz 16 poena Ante Tomića.