Cibona zgrabila vrijednu pobjedu u Novom Mestu (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 01.02.20. | 19:42

Trener Ivan Velić nastavlja dizati formu momčadi kako vrijeme odmiče.

Cibona je u 18. kolu ABA lige pobijedila Krku iz Novog Mesta u utakmici koja je završila rezultatom 69:77.

Junak utakmice bio je Ivan Novačić koji je svega nešto više od dvije minute proveo na klupi. Zabio je 22 koša, uz odličan šut iz igre 8/14. Dobar je bio i Matic Rebec s 12 poena i lijepih sedam asistencija, a Shane Gibson je dodao 10 koševa.

Marko Jošilo kod domaćina najviše se istaknuo s 21 poenom.

Kapetan Marin Rozić je zabio devet, uključujući veoma važnu tricu pred kraj susreta. Početkom zadnje četvrtine Cibosi su imali i 14 poena prednosti, no onda su se Slovenci približili serijom 17:4 i došli na samo minus od jednog poena.

No hrvatski prvak je odgovorio vlastitom serijom 9:2 i osigurao veoma bitnu pobjedu u osiguravanju statusa u ligi.

Cibona je sad na osmom mjestu s omjerom 6-12, isto kao i današnji joj protivnik, koji je ipak iza radi lošije koš-razlike.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4bZakUktCbM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

(foto: ABA liga)