Cibona tek u posljednjoj minuti savladala najgoru momčad ABA lige

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 08.01.17. | 18:47

Zagrebačka momčad je i dalje u utrci za plasmanom na prve četiri pozicije, odnosno doigravanjem regionalne lige.

Nije Cibona dopustila iznenađenje i pobjedu posljednjeplasirane momčadi ABA lige u Domu Dražena Petrovića. Doduše, dva boda protiv skopskog MZT-a nisu lako upisana, a utakmica je odlučena u posljednjoj minuti.

Vodila je Cibona od početka utakmice, a kada je u trećoj četvrtini otišla na dvoznamenkastu prednost, izgledalo je kao da je utakmica odlučena. No, uporni MZT se vratio u utakmicu i došao do izjednačenja, a minutu prije kraja rezultat je bio 79:79. Onda je Šakić ubacio dva slobodna bacanja, Žorić dodao koš iz igre, a sve zaključili Šakić i Reynolds novim slobodnim bacanjima. U zadnjim trenucima utakmice tako je Cibona postigla 8, a nije primila niti jedan koš.

Najefikasniji igrač Cibone bio je Šakić koji je ubacio 26 poena i imao 9 skokova. Reynolds je dodao 19 poena, 13 asistencija i 4 ukradene lopte, Joksimović 12 poena i 4 skoka, a Bošnjak 10 poena i 3 skoka. Povratnik u Cibonu, Luka Žorić, za 15 minuta je postigao 4 poena te imao 2 asistencije i 1 skok.

Kod gostiju najbolji Drenovac (27p, 5s), a uz njega su dvoznamenkasti bili Kloof (16p, 8a) i Scott (12p, 7s.)