Cedevita poražena od Krke

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 04.10.14. | 19:27

Slovenija – Hrvatska 2:0. To je omjer utakmica slovenskih i hrvatskih klubova u 1. kolu ABA lige. Nakon što je jučer Cibona na domaćem parketu izgubila od Olimpije, danas je u Novom Mestu Cedevita s 80:72 izgubila od Krke.

Otvorila je Cedevita dobro utakmicu, vodila od samog početka, a raspoloženi su bili Bilan, Pilepić te posebno Ukić koji je u prvih 20 minuta ubacio 11 koševa. No, nisu Zagrepčani uspjeli slomiti Krku u tom razdoblju. Iako su u nekoliko navrata imali oko 10 koševa prednosti, Slovenci nisu dopustili da se utakmica riješi već u prvom dijelu utakmice.

Na samom startu treće četvrtine Krka radi seriju od 10:2, a tricom Monroea u 26. minuti dolaze do prve prednosti na utakmici, 54:53. Otišla je Krka nakon toga na 5-6 koševa prednosti, ali Cedevita se vraća i 5 minuta prije kraja vodi 62:60. No, tada Krka radi seriju 9:2 te dolazi do prednosti koju nije ispuštala do kraja utakmice.

Domaćine je do pobjede vodio fantastični Amerikanac Malcolm Armstead koji je postigao 31 koš, a najefikasniji kod Cedevite je bio Bilan s 13 koševa. Pilepić je dodao 12, a Ukić je ostao na 11 iz prvog poluvremena.

KRKA – CEDEVITA 80:72 (21:24, 17:23, 22:8, 20:17)