Belgija poslala mlade košarkaše u borbu za opstanak u elitnoj diviziji EP-a

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 11.07.15. | 23:05

Hrvatska U20 košarkaška reprezentacija borit će se za opstanak u Diviziji A Europskog prvenstva.

U večeras odigranoj posljednjoj utakmici prvog kruga, hrvatski su košarkaši izgubili od Belgije rezultatom 85:68 i tako ostali na jednoj pobjedi i četiri poraza što im nije bilo dovoljno za jedno od prva tri mjesta u skupini.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila u egalu, a sve je riješeno u trećoj četvrtini kada je Belgija napravila dvoznamenkastu prednost koju je obranila do kraja utakmice. Opet su naši imali dosta izgubljenih lopti, ovaj put 15, a Belgija se pokazala kao bolja momčad.

Najefikasniji u našim redovima bio je Bošnjak sa 16 koševa. Gulam i Gabrić su dodali po 12, a Ćorić 10.

Naše košarkaše očekuje razigravanje za izbjegavanje ispadanja u B diviziju. Bit će teško jer će se spasiti samo jedna od reprezentacija koje su zauzele posljednja mjesta u svojim skupinama.

(Foto: Fiba Europe)