REUTERS/Rula Rouhana

Amerikanci lako odradili Portoriko i osvojili skupinu bez poraza

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 03.08.24. | 20:02

Očekivan rasplet

U svom posljednjem nastupu u grupnoj fazi olimpijskog turnira američki košarkaši su u Lilleu svladali reprezentaciju Portorika sa 104-83 (25-29, 39-16, 23-14, 24-17) i bez poraza osvojili prvo mjesto u skupini C, u kojoj će od 21 sat utakmicu za drugo mjesto igrati reprezentacije Srbije i Južnog Sudana.

Portorikanci su nakon prve četvrtine vodili 29-25, ali su im izabranici Stevea Kerra u drugoj četvrtini ubacili 39 koševa i već na poluvremenu imali 19 koševa prednosti (64-45). Pred kraj treće četvrtine prednost momčadi sastavljene od najvećih američkih NBA zvijezda narasla je na +31 (87-56), a Portorikanci su iskoristili opuštenost suparnika u zadnjoj četvrtini i sveli konačan zaostatak na podnošljivih +21 (104-83).

U pobjedničkoj reprezentaciji najefikasniji je bio Anthony Edwards sa 26 koševa. Joel Embiid je ubacio 15, a Kevin Durant 11 poena, dok su po 10 imali Anthony Davis, LeBron James i Jason Tatum, koji je tome dodao i 10 skokova. Strijelce Portorika predvodio je Jose Alvarado sa 18 koševa, a Ismael Romero je spojio 12 poena i 10 skokova.

Amerikankci su s maksimalnih 3-0 osvojili prvo mjesto u skupini, a drugo mjesto će osvojiti pobjednik dvoboja Srbija - Južni Sudan. Portoriko je s tri poraza ostao bez prilike za plasman u četvrtfinale.

Po završetku dvoboja reprezentacija Srbije i Južnog Sudana bit će održan ždrijeb četvrtfinala.