Konjuh preko Cibulkove do četvrtog kola i rankinga karijere

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 07.07.17. | 16:59

Gledali smo neizvjestan meč…

Ana Konjuh pobijedila je u trećem kolu Wimbledona slovačku tenisačicu Dominiku Cibulkovu s 2:1 u setovima.

Bio je to neobičan meč koji je trajao dva sata i 38 minuta. U prvom setu Slovakinja je imala velikih 5:1 u gemovima. Međutim, hrvatska tenisačica uspjela se vratiti u set koji je na kraju dobila u tie-breaku  sa 7:3.

U drugom setu Konjuh je servis gubila čak tri puta i Čibulkova je sa 6:3  poravnala rezultat na 1:1 u setovima.

Konjuh je sjajno otvorila treći set. Već u prvom gemu uzela je servis Slovakinji, što je ponovila i u trećem gemu za 3:0. Kod rezultat 5:2, kada je Konjuh servirala za meč, Cibulkova je uspjela napraviti break, ali je dva gema kasnije Konjuh na svom servisu bila smirenija i koncentriranija te je potvrdila prolazak u četvrto kolo. Prolazak u četvrtfinale Konjuh će tražiti protivVenus Williams.

S ovom pobjedom Konjuh će doći do rankinga karijere. Čak i u slučaju poraza u idućem kolu, nakon Wimbledona bit će 21. igračica svijeta. Trenutno se, dodajmo, nalazi na 28. mjestu ATP ljestvice.