Vekić peti put zaredom izgubila od Latvijke

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 03.10.18. | 16:06

Poraz Donne u osmini finala.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije uspjela proći u četvrtfinale turnira u Pekingu.

Bolja od nje u dva seta bila je Anastasija Sevastova sa 6-3, 6-2.

Iako su oba seta otišla na stranu Latvijke – kojoj je ovo peta pobjeda u pet susreta s Donnom – vidjeli smo dva dijametralno suprotna scenarija. U prvom setu obje su tenisačice držale svoje servise do vodstva Sevastove 4-3. Potom 20. igračica svijeta nakon maratonski odigranog gema, iz drugog pokušaja, oduzima servis Osječanki i rutinerski bez izgubljenog poena odservira za prvi set.

Druga dionica obilovala je breakovima. Donna je izgubila tri gema zaredom na otvaranju zadnjeg seta (dva breaka Sevastove), da bi se potom igralo break za break gdje je u konačnici Sevastova sačuvala prvotno izgrađenu prednost i pobijedila sa 2-0 u setovima nakon sat vremena i 20 minuta igre.