Tjedan iz snova Jo-Wilfrieda Tsonge

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 11.08.14. | 10:05

Najbolji francuski tenisač, Jo-Wilfried Tsonga osvojio je Masters 1000 u Torontu pobijedivši u finalu drugog nositelja Švicarca Rogera Federera sa 7:5, 7:6(3).

Zaista je na impresivan način Jo-Wilfried Tsonga došao do ove titule. U trećem kolu je rutinski izbacio svoju 'crnu mačku' Novaka Đokovića, dok se u polufinalu pokazao prejakim za Britanca Andya Murraya. Finale mu je donijelo ljubimca publike, Rogera Federera, koji je lovio 300. pobjedu na turnirima Masters 1000. No, Federer nije imao šanse protiv raspoloženog Tsonge. Nakon uvjerljivo dobivenog prvog seta, Francuz je u drugom setu propustio pet break prilika i jednu meč loptu, no sve mu se vratilo u 13. igri drugog seta.

Tsongi je ovo 11. naslov u karijeri koji mu je donio skok na deseto mjesto ATP ljestvice, a na ovaj je način pokazao kako za predstojeći US Open spada u najuži krug favorita.