Štepanek izbacio Čilića u Stuttgartu

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 09.06.16. | 17:03

Prvi hrvatski reket Marin Čilić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP-a u Stuttgartu.

Najbolje rangiranog hrvatskog tenisača je u drugom kolu izbacio češki veteran Radek Štepanek sa 7:6(4) i 7:5 za sat i 44 minuta igre.

U prvom setu su obojica tenisača čuvala svoje servise pa je osvajač odlučen u 'tie-breaku'. Tu je sa 7:4 bio uspješniji 37-godišnji Štepanek, inače 129. igrač svijeta. U drugoj su dionici svaki imali po jednu priliku za break, ali ih nisu iskoristili. Do nove i to dvije stigao je Čeh u 12. gemu, ujedno su to bile i meč lopte i odmah je uzeo prvu za 7:5 i pobjedu.

Čilić je tako upisao novi poraz od deset godina starijeg protivnika. Ovo je bio njihov četvrti susret i treća pobjeda Štepaneka.