Škugor iznenadio drugog nositelja i izborio četvrtfinale u Bratislavi

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 10.11.17. | 09:13

Odličan nastup hrvatskog tenisača!

Hrvatski tenisač Franko Škugor plasirao se u četvrtfinale Challengera u Bratislavi, nakon što je u drugom kolu iznenadio drugog nositelja i 84. igrača svijeta, Mađara Martona Fucsovics, u tri seta sa 6:7(4), 6:4 i 6:3 nakon dva i pol sata igre.

Škugor, inače 334. na svjetskoj teniskoj rang ljestvici, izgubio je prvi set u tie-breaku sa 7:4, a onda je sa tri breaka do kraja, preokrenuo rezultat u svoju korist i stigao do vrijedne pobjede.

30-godišnji Šibenčanin spašavao je šest break lopti, a protivniku je triput oduzimao servis. Ujedno mu se i na najbolji mogući način osvetio za nedavni poraz u kvalifikacijama Basela.

Škugor u četvrtfinalu danas igra protiv Slovaka Lukasa Lacka, 126. tenisača svijeta, koji je jučer sa 2:1 u setovima bio bolji od Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea. Do sada su se sastajali četiri puta, a Škugor ima jednu pobjedu. Tečaj u Germania Sport kladionici na pobjedu Lacka je 1,65, a na slavlje Škugora 2,55.