Pennetta pobijedila u talijanskom finalu US Opena i došla do prve Grand Slam titule

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 12.09.15. | 23:11

Flavia Pennetta je došla do svojeg prvog Grand Slam naslova.

U jedinstvenoj talijanskom finalu US Opena 26. igračica svijeta je u dva seta (7:6, 6:2) pobijedila sunarodnjakinju Robertu Vinci. Objema je to bio prvo pojedinačno Grand Slam finale, a na kraju je 6. pobjedu u međusobnim susretima ostvarila Pennetta.

U prvom setu su obje tenisačice po jednom gubile svoj servis pa je sve riješeno u tie-breaku gdje je Pennetta odigrala nekoliko odličnih poena što joj je bilo dovoljno za prvi set. U drugom su obje tenisačice prilično loše servirale, ali je Pennetta uspjela spasiti break lopte koje je imala njena protivnica. S druge strane je Vinci izgubila tri servis gema pa je na kraju sve bilo gotovo za sat i 36 minuta igre.