Od Stuttgarta se oprostila i Lučić Baroni

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.04.17. | 17:19

Nakon Ane Konjuh, od WTA turnira u Stuttgartu oprostila se i najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni te više nemamo predstavnica na ovom turniru.

Naša veteranka Mirjana Lučić-Baroni imala je neugodnu prepreku već u prvom kolu WTA turnira u Stuttgartu. Protivnica joj je bila Francuskinja Kristina Mladenović, koja je slavila u dva seta, sa 6:4 i 6:2 za sat i 14 minuta igre.

19. tenisačica svijeta je dva mjesta lošije rangiranoj 'Mikici' pet puta oduzela servis, a svoj je izgubila dvaput i to oba puta u prvom setu. U prvoj dionici su obje loše servirale, a u drugom je setu Mladenović s dva breaka, riješila susret u svoju koristi. Lučić-Baroni se u prvom setu držala do rezultata 4:4, nakon čega je još jednom izgubila svoj servis, a u drugom setu je povela 2:1 ali to je bilo sve, izgubila je pet gemova u nizu.

Mladenović je tako u četvrtom pokušaju uspjela doći do prve pobjede protiv 'Mikice'. Naša igračica slavila je prošle godine u Charlestonu, Madridu i Strasbourgu.

Podsjetimo, jučer se s ovog turnira oprostila i Ana Konjuh, tako da više nemamo predstavnica na ovom turniru.