Napokon mu je netko pružio otpor: Đoković preko trećeg seta i Nishikorija do finala Mastersa

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 15.11.14. | 17:03

Prvi tenisač svijeta eliminirao je i pretposljednju prepreku u Londonu.

Novak Đoković slavio je u prvom polufinalnom dvoboju dana završnog Mastersa osmorice najboljih protiv Japanca Keija Nishikorija sa 6:1, 3:6, 6:0.

Meč je trajao sat i 29 minuta tijekom kojih smo mogli vidjeti dva različita lica najboljeg igrača svijeta. Prvi set otišao je na Đokovićevu stranu bez većih problema, ali se u drugom setu javlja prva nervoza kod Đokovića koji je u nekoliko navrata vodio borbu s londonskom publikom. To je odlično iskoristio Nishikori i uzeo drugu dionicu igre u svoju korist, da bi u trećem setu doživio potpuni raspad ne uzevši niti jedan gem.

Ovo je deveta pobjeda Novaka Đokovića u nizu i prvi izgubljeni set, a nakon osvojenog Pariza, osigurao je još jedno finale u kojem će igrati protiv boljeg iz švicarskog sraza između Stanislasa Wawrinke i Rogera Federera. Njihov meč na rasporedu je u 21 sat.