REUTERS/Asanka Brendon Ratnayake

Nakon nešto manje od četiri sata i dva tie-breaka Čilić se oprostio od Australian Opena

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 24.01.22. | 08:38

Sjajno otvaranje meča, no presudila su dva tie-breaka.

Marin Čilić oprostio se od Australian Opena u osmini finala nakon 6:2, 6:7 (7), 2:6, 6:7 (4) poraza od devetog igrača svijeta Felixa Augera Aliassimea. Meč je trajao tri sata i 40 minuta. Hrvatski tenisač sjajno je otvorio meč i u prvom setu dvaput je oduzeo servis mladom Kanađaninu. U drugom setu oba tenisača osvojila su sve servise, s time da je došlo do malog pada u igri Čilića koji je spasio četiri meč lopte. U tie-breaku, igralo se poen za poen, a ključan je bio 15. poen u kojem Čilić gubi servis, a Auger-Aliassime stiže do poravnanja u setovima.

Treći set bio je jednosmjerna ulica, Marin Čilić izgubio je dva servisa i Auger-Aliassime stigao je do rezultatske prednosti. Posljednji set bio je repriza drugoga, oba tenisača sigurno su osvajala svoje servise s time da je Čilić u prvom gemu dvaput spasio break-loptu. Set je otišao u tie-break u kojem je Čilić izgubio prvi servis, a do kraja tie-breaka oba tenisača osvajala su svoje servise i Kanađanin francuskog prvenstva prošao je u iduće kolo u kojem će igrati protiv drugog na svijetu Daniila Medvedeva.

Čilić je bio blizu prolaska u četvrtfinale turnira u kojem je 2018. igrao finale.