John Walton/PA Images/PIXSELL

Mektić i Koolhof uprskali savršen skor u skupini ATP Finalsa

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 19.11.20. | 15:22

Svejedno će u subotu igrati polufinale, moguće protiv para Pavić - Soares.

Lukasz Kubot i Marcelo Melo zaključili su ATP sezonu 2020. godine impresivnom pobjedom protiv Wesleyja Koolhofa i našeg Nikole Mektića, kojima je ovo prvi poraz na ATP Finalsu u Londonu.

Finalisti iz 2017. godine u svom četvrtom uzastopnom nastupu na finalsu obranili su tri od ukupno četiri break lopte i pobijedile Koolhofa i Mektića 6:5, 6:7(2), 10:8 u sat i 44 minute na terenu. Kubot i Melo izgubili su sve šanse za polufinale još u utorak, ali danas su odlučili uprskati dan hrvatskom tenisaču. Osmi nositelji tako su zaključili nastup u O2 Areni omjerom 1-2 u round robinu.

Koolhof i Mektić nisu uspjeli iskoristiti čak tri break lopte i zauzvrat su kažnjeni za opuštanje i nadamo se ovaj rezultat neće ih koštati u nastavku turnira.

Hrvatski tenisač i njegov partner osvojili su skupinu Mike Bryan još u utorak pobijedivši Rajeeva Rama i Joea Salisburyja i čekaju drugoplasirani par iz grupe Bob Bryan na megdan u subotu. Taj par mogao bi biti Mate Pavić – Bruno Soares...

Spomenimo i ostale rezultate danas odigranih mečeva ATP Finalsa u Londonu.

Thiem D. (Aut) VS Rublev A. (Rus) 2:6, 5:7

Nadal R. (Esp) VS Tsitsipas S. (Gre) 6:4, 4:6 (još traje do trenutka pisanja ovih redaka)

Ram R./Salisbury VS J.Krawietz K./Mies A.7:6, 6:7, 10:4