Čilić preko domaćina prošao dalje u Tokiju, Martić pala u dva seta na startu turnira u Pekingu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 30.09.19. | 09:41

I druga hrvatska tenisačica morala se oprostiti od WTA turnira u Kini već na prvoj zapreci.

Hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je prvo kolo ATP turnira u Tokiju.

Čila je slavio protiv domaćeg tenisača Sugite sa 6-4, 6-4 nakon sat vremena i 15 minuta igre. Oba seta su odlučena u ključnom dijelu, pri rezultatu 4-4, kada Marin osvaja break i na iskustvo pobjeđuje 126. tenisača svijeta.

Hrvatski tenisač u drugom kolu čeka boljeg iz ogleda Sonego - Chung.

WTA turnir u Pekingu neće ostati u dobrom sjećanju za hrvatske tenisačice, barem ne ovogodišnje izdanje jer je nakon Donne Vekić i Petra Martić poražena u 1. kolu. Na prvoj zapreci od nje je bila bolja Belgijka Elise Mertens koja ju je svladala 6:2, 6:3 nakon samo sat i 13 minuta na terenu.

Petra nikako nije mogla pronaći ritam na svom servisu, a Belgijka je to kaznila oduzevši joj prednost početnog udarca dvaput u svakom setu, dok je Martić s druge strane u cijelom meču samo jednom zaprijetila na servis Mertens, i to bezuspješno.

Mertens, čini se, ima Petrinu mjeru jer ju je uspjela dobiti i drugi put u toliko međusobnih okršaja. Prošli put dobila ju je lani u osmini Australian Opena.