Lučić-Baroni ipak bez četvrtfinala Pekinga

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 08.10.15. | 15:46

33-godišnja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni ostala je bez četvrtfinala WTA turnira u Pekingu.

Bolja od hrvatske 'veteranke' je u tri seta sa 6:1, 2:6 i 1:6, za sat i 24 minute igre bila bolja peta tenisačica svijeta i peta nositeljica, Španjolka Garbine Muguruza.

Lučić-Baroni je odlično krenula u meč te je s dva breaka, odmah u drugom gemu, te potom u šestom, riješila prvi set. Ali onda su krenuli problemi za hrvatsku igračicu te je do kraja susreta uhvatila samo tri gema, a sačuvala je svoj samo jedan servis gem.

U drugoj dionici je čak triput gubila svoj servis, a Muguruza samo jednom i Španjolka je izjednačila na 1:1 u setovima. U trećem odlučujućem setu ponovio se isti scenarij. Hrvatica je triput kiksala na svom servisu, a protivnica samo jednom i prepustila je Lučić-Baroni samo jedan gem.

Lučić-Baroni je podsjetimo, plasman u osminu finala osigurala bez borbe, nakon što joj je Švicarka Belinda Benčić predala susret drugog kola zbog ozljede.