Tijek meča: Čilić/Dodig - Herbert/Mahut 7:6 (6), 5:7, 7:6 (6), 6:3

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 17.09.16. | 18:59

U dvorani Krešimira Ćosića u Zadru igra se susret parova polufinala Svjetske skupine Davis kupa između Hrvatske i Francuske, a kretanje rezultata možete pratiti na našem portalu.

Tijek susreta:

Hrvatska - Francuska, igra parova:

Čilić/Dodig - Herbert/Mahut 7:6 (6), 5:7, 7:6 (6), 6:3

4. set

6:3 Nismo čekali Čilićev servis. Herbert nije osvojio niti jedan poen na svojem servisu!

5:3 Dodig je izgubio dva poena u ovom gemu

4:3 Mahut je sada siguran na servisu, ali ionako je najvažnije dobo igrati na našem servisu

4:2 Ćilić je izgubio dva poena, ali je gem za 4:2 ipak tu

3:2 Siguran servis Herberta bez izgubljenog poena

3:1 Pritisnuli su Francuzi na servis Ivana Dodiga, ali uspjeli smo obraniti break viška!

2:1 Break!!! Odigrali smo dobro igrali na servisu Mahuta. Došli smo do prvog breaka u meču nakon što je Herbert jedan volej poslao u mrežu

1:1 Miran je bio Čilić

0:1 Nakon kraće pauze nastavljen je meč, a siguran na svojem servisu bio je Mahut koji nije izgubio niti jedan poen na svojem servisu

3. set

7:6 Imamo i drugi set! Odmah na početku tie-breaka uzeli smo mini break, poveli s 2:0. Čuvali smo tu prednost do 5:3, a onda je Dodig izgubio svoj servis. Francuzi su na 6:5 imali set loptu na Čilićev servis, ali je naš najbolji tenisač bio siguran dok je Dodig odigrao sjajnu loptu na našu prvu set-loptu te smo tie-break dobili s rezultatom 8:6. Imamo 2:1 u setovima!

6:6 Još jednom smo imali break-loptu, koja je ovaj put bila i set-lopta, ali nismo uspjeli doći do drugog seta

6:5 Sigurno je servirao Dodig

5:5 Imali smo break-loptu na servis Herberta, a onda je Dodig promašio lopticu na returnu. Imali smo nakon toga priliku opet doći do izjednačenja, ali je Čilić bio neprecizan

5:4 Promjena u odnosu na prethodna dva gema je ta što je Čilić izgubio jedan poen

4:4 Uzvraća Mahut bez izgubljenog poena

4:3 Nastavlja se servis-dominacija. Bez izgubljenog poena

3:3 Samo jedan izgubljeni poen

3:2 Još jedan siguran servis-gem. Izgubili smo tek jedan poen

2:2 Nismo imali break-loptu, ali smo nakon 40:15 uspjeli dođi do izjednačenja. Dalje od toga nije moglo

2:1 Izgubili smo dva poena, ali gem je u našim rukama

1:1 Francuzi uzvraćaju

1:0 Otvorili smo set s osvojenim gemom

2. set

5:7 Mahut nije dopustio bilo kakvo iznenađenje i osigurao drugi set Francuskoj

5:6 Break za Francusku. Loše je Dodig servira, ubacio je tek jedan prvi servis, a to najbolji par svijeta nije propustio kazniti

5:5 Imala je naša kombinacija 0:30 na Herbertov servis, ali su se Francuzi spasili

5:4 Čilić je uvjerljiv, bez izgubljenog poena

4:4 Potpuni antipod prethodnom gemu. Bez izgubljenog poena Francuzi dolaze do 4:4

4:3 Na velikim je mukama bio Dodig pri svojemu servisu. Nikako nije uspio stvoriti prednost u gemu, a Francuzi su uporno koristili svaki slabiji servis. Gem se igrao 7-8 minuta, na kraju je otišao na našu stranu, a zanimljivo je da Franuzi nisu imali niti jednu break loptu

3:3 Imala je naša kombinacija 15:30, ali Francuzi su se vratili s tri uzastopna poena

3:2 Čilić je ovaj put bio puno sigurniji na svojem servisu. Nije izgubio ni poen

2:2 Siguran servis Francuza

2:1 Dodig je izgubio tek jedan poen na svojem servisu

1:1 Francuzi su osvojili gem

1:0 Čilić je osvojio drugi set, a Francuzi su dobro igrali u gemu, imali i break-loptu, ali je nisu uspjeli realizirati pa smo s osvojenim gemom otvorili drugi set

1. set

Igra se prvi set u kojem zasada obje reprezentacije čuvaju svoje servise. U petom gemu su naši tenisači spašavali čak tri break lopte. Francuzi su imali 0:40, no izvukli su se naši. Na drugoj strani Francuzi ekspresno uzimaju svoj servis. Bit će ovo velika borba.

Čilić i Dodig uspjeli su uzeti svoj idući servis gem. U devetom gemu su naši tenisači konačno uspjeli zaprijetiti Francuzima. Stigli su na 0:30, no Mahut i Herbert su uspjeli nadoknaditi zaostatak i okončali su gem u svoju korist.

Hrvatski tenisači su stigli do prve break prilike u meču u 11. gemu - 30:40, no Francuzi su se spasili i poveli su 6:5.

To je zasada bila četvrta break šansa u susretu, tri su imali Francuzi, a sada je jedna bila na našoj strani.

Sačuvali su naši svoj servis i o osvajačima prvog seta će odlučivati tie-break. U njemu je hrvatska kombinacija iskoristila drugu set-loptu te s 8:6 osvojila prvi set!

Uoči susreta:

Iz Hrvatskog teniskog saveza su priopćili kako je naš izbornik Željko Krajan promijenio nominaciju te će tako naš prvi reket Marin Čilić zamijeniti Marina Draganju, koji je prvotno bio prijavljen za današnji susret parova.

Čilić će tako zajedno s Ivanom Dodigom od 15 sati pokušati donijeti Hrvatskoj drugi bod u lovu na finale. Protivnici su im Pierre-Hughues Herbert i Nicolas Mahut.

Nakon prvog dana polufinalnog susreta rezultat je poravnat, 1:1. Richard Gasquet je pobijedio Bornu Ćorića, dok je Čilić izjednačio slavljem protiv Lucasa Pouillea.

francuska davis cup reprezentacijahrvatska davis cup reprezentacijaDavis CupMarin Čilić