Konjuh spasila pet meč lopti i nakon maratona izborila polufinale Hertogenboscha!

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 16.06.17. | 17:21

Nakon Karlovića i Vekić, u polufinale se plasirala i Ana Konjuh!

Ana Konjuh izborila je polufinale Hertogenboscha svladavši u četvrtfinalu Jevgeniju Rodinu s 2:1 u setovima (6-3, 6-7, 7-5).

No, meč je bio svakakav, samo ne lagan za mladu Dubrovkinju koja je pobjedu izborila nakon više od dva i pol sata igre.

U prvom setu obje su tenisačice čvrsto držale servis, sve do osmog gema kada Konjuh radi break, iskoristivši pritom tek šestu break loptu, te je obranila vlastiti za 1-0 u setovima. U drugom setu tenisačice su se izmjenjivale s breakovima.

U 11. gemu Konjuh je četvrti put oduzela protivnici servis u setu i servirala za meč, no Rodina je također četvrti put oduzela servis Konjuh i ušlo se u tie-break u kojem je Ruskinja bila koncentriranija i izjednačila meč na 1-1 u setovima.

Treći set je priredio pravu dramu. Obje tenisačice su po tri puta gubile servis i o pobjedniku je odlučivao novi tie-break. Rodina je u odlučujućoj igri imala čak pet meč lopti, no Konjuh se spasila i iskoristila svoju prvu za polufinale koje će igrati portiv 74. tenisačice svijeta Natalije Vikhljansteve.