Karlović ostao bez finala u Istanbulu: Dimitrovu slavlje u dva tie-breaka

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 30.04.16. | 19:15

Hrvatski tenisač Ivo Karlović neće igrati u finalu ATP turnira u Istanbulu.

Našeg 37-godišnjeg veterana i 31. tenisača svijeta u polufinalu je u dva tie-breaka zaustavio dvije pozicije bolje rangirani bugarski predstavnik Grigor Dimitrov.

Karlović je jedinu priliku za break imao u prvom setu, pri rezultatu 2:2, ali je nije iskoristio i o osvajaču prve dionice je odlučivala 13. igra. Dimitrov je bio daleko uspješniji u 'tie-breaku', kojeg je dobio sa 7:0. U drugom setu su obojica čuvala svoje servise pa je također odlučivala 13. igra i ponovno je tie-break otišao na stranu Bugarina i to sa 7:2.

Ovo je bio njihov četvrti susret i druga pobjeda Dimitrova.

Karlović se tako za sat i 43 minute igre oprostio od borbe za naslov u Istanbulu, ali ne može biti nezadovoljan budući da je nakon serije poraza i oporavka od ozljede koljena, upisao prve dvije pobjede ove sezone.