Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvati svladali Hrvata za polufinale Finalsa u Torinu

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 18.11.21. | 21:34

Prvi par svijeta bio je bolji u dva seta.

Hrvatski par Nikola Mektić/Mate Pavić te hrvatsko-slovački par Ivan Dodig/Filip Polašek nakon dva kola ATP Finalsa koji se igra u Torinu imali su po jednu pobjedu i poraz. Za prolaz u polufinale igrali su međusobni dvoboj. Zlatni olimpijci na kraju su svladali srebrnog olimpijca i kolegu mu iz Slovačke sa 6:4, 7:6(6) i s 2-0 u setovima prošli i u polufinale završnog ATP turnira. Svojeg protivnika saznat će sutra nakon mečeva Ram/Salsbury - Cabal/Farah te Murray/Soares - Herbert/Mahut.

U prvom setu Mektić i Pavić napravili su break u petom gemu i zadržali servis do kraja. U drugom setu Dodig i Polašek rade break, no Mektić i Pavić odmah uzvraćaju s oduzetim servisom. Na kraju je o osvajanju seta odlučivao tie-break, igralo se izjednačeno, no Mektić i Pavić bili su bolji i osvojili drugi set sa 8:6.

S prvog mjesta skupine u polufinale je ušao španjolsko-argentinski par Granollers/Zeballos koji je u meču za prestiž s 1-2 (3:6, 7:6, 6:10) izgubio od njemačko-rumunjskog para Krawietz/Tecau.