Haase srušio Karlovića u četvrtfinalu Hertogenboscha

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 12.06.15. | 16:58

Hrvatskom tenisaču nisu pomogla ni 24 ispaljena as servisa.

Ivo Karlović ostao je bez polufinala na svom prvom travnatom turniru ove sezone. U Hertogenboschu ga je izbacio Nizozemac Robin Haase sa 6:7, 6:4, 7:6.

Meč je trajao dva sata i 19 minuta, a hrvatski je tenisač u tom vremenu uspio ispaliti čak 24 as servisa, ali mu to nije bilo dostatno za pobjedu. Zvuči nevjerojatno, ali je istinito – oba su tenisača imala po 17 break prilika, a jednu je iskoristio Nizozemac, 83. igrač svijeta, na samom početku drugog seta.

Odluka o pobjedniku pala je u tie-breaku trećeg seta u kojem je Karlović u dva navrata izgubio svoj servis, što je Haase iskoristio za konačnih 7:3.

Bio je ovo njihov prvi međusobni ogled, a Karloviću je ovo čak sedmi poraz u devet posljednjih mečeva.