Dodig teško startao u kvalifikacijama Washingtona

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 01.08.15. | 18:49

Hrvatski tenisač Ivan Dodig teško je prošao prvu prepreku u kvalifikacijama ATP turnira u američkom Washingtonu.

Dodiga je u prvom kolu čekao 160. tenisač svijeta, Britanac Liam Broady i za pobjedu i prolaz u sljedeću rundu kvalifikacija trebala su mu čak tri seta. Nakon dva sata i 20 minuta igre, Međugorac je slavio sa 6:3, 3:6 i 7:6(5).

Nakon što je dobio prvu dionicu jednom oduzevši servis protivniku, u drugom setu je Broady uzvratio istom mjestom i u osmom gemu je breaknuo Dodiga. O slavljeniku je tako odlučivala treća dionica u kojoj su obojica po jednom gubila svoje servise, a u 13. igri je na kraju s tijesnih 7:5 bio uspješniji Dodig.

Trećeg nositelja kvalifikacija u drugoj rundi čeka bolji iz susreta između Yoshihita Nishioke i Robbyja Gineprija.

U kvalifikacijama istog turnira poraz je ubilježio naš drugi predstavnika Matija Pecotić koji je sa 6:2 i 6:4 izgubio od Australca John-Patricka Smitha.