'Div sa Šalate' je neuništiv! Karlović izborio polufinale Washingtona

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 22.07.16. | 21:02

Ivo Karlović je u dva tie-breaka bio bolji od 23-godišnjeg Amerikanca.

'Div sa Šalate' je u sjajnoj formi. Nakon što je prošlog tjedna osvojio turnir u Newportu, danas je izborio polufinale Washingtona. U sva je seta, sebi svojstvenim rezultatom 7:6, 7:6, bio bolji od 26. igrača svijeta, Amerikanca Jacka Stocka.

Oba su tenisača čvrsto držala svoj servis, u prvom setu nije bilo niti jedne break prilike, a Stock je loše otvorio tie-break i izgubio svoja prva dva servis-poena. Zaostatak od 0:4 nije uspio nadoknaditi te je Karlović osvojio prvi set.

U drugom tek neznatna razlika. Nesnosni uvjeti, igralo se po velikoj vrućini, utjecali su malo na sigurnost kod servisa pa je Stock imao četiri break prilike, a Karlović jednu. No, niti jedan tenisač nije uspio iskoristiti takvu situaciju te se opet otišlo u tie-break. Tu je prvi 'mini-break' imao Stock, ali se Karlović uspio vratiti te je iskoristio prvu meč-loptu nakon što se u izmjeni udaraca jedna Stockova lopta od mreže odbila u aut.

Karlović će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta John Isner – Steve Johnson.