Del Potro pobijedio Čilića sa slomljenim prstom: Ovo je bio možda i moj najbolji meč karijere

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 27.11.16. | 21:13

Juan Martin Del Potro je Čilića pobijedio sa slomljenim prstom.

Argentinski junak je Juan Martin Del Potro. Najbolji tenisač gostiju je u pet setova uspio svladati Marina Čilića i to nakon zaostatka od 2:0, čime je donio izjednačenje Argentini. Osim toga, nakon meča je otkrio kako je u petom setu slomio mali prst lijeve ruke i unatoč tome, došao do velike pobjede.

Pokušao sam uhvatiti lopticu u petom setu kod servisa i pogrešno sam okrenuo prst. Drago mi je da sam osvojio bod koji bi nam mogao pomoći u osvajanju Davis Cupa“, rekao je Del Potro.

Ključan je bio treći set.

Mislim da sam igrao mnogo bolje u trećem setu. Pokušavao sam maknuti Marina s osnovne crte i iskoristiti svoje šanse. Bio sam pozitivan cijelo vrijeme“.

Trenutak koji je prelomio susret je smatra rasprava sa sucem u četvrtom setu pri rezultatu 4:4, nakon čega je kaže, odradio dobar drugi servis.

Složio se da je možda odigrao i najbolji meč u životu.

Mislim da bi mogao biti moj najveći meč godine ali i karijere“.