Čilić u polufinalu Queen

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 17.06.16. | 16:23

Prvi hrvatski reket Marin Čilić izborio je polufinale ATP turnira u londonskom Queen's Clubu.

Čilić je u četvrtfinalu u tri seta sa 6:7(3), 6:3, 6:4 za sat i 52 minute igre pobijedio Amerikanca Stevea Johnsona.

Međugorac i 13. tenisač svijeta je prvi set izgubio u 'tie-breaku' sa 7:3 nakon što je dvaput kiksao na svom servisu, a u preostala dva je po jednom uzeo servis protivniku i riješio susret u svoju korist.

Ključni se trenutak dogodio u devetom gemu trećeg seta kada 39. tenisač drugi put u meču gubi svoj servis.

Ovo je bio njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda Čilića, koji će tako treći put ove sezone nakon Marseillea i Ženeve igrati u ATP polufinalu.

Za prolaz u finale igrat će protiv prvog nositelja Andyja Murrayja, koji je u britanskom okršaju sa 6:4, 3:6, 6:1 bio bolji od Kylea Edmunda.