Čilić u četvrtfinalu Tokija ide na Monaca

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 05.10.16. | 16:27

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u četvrtfinale Tokija.

Prvi hrvatski reket je na ATP turniru iz Serije 500 u Tokiju u drugom kolu u tri seta, sa 4:6, 7:5 i 7:5 za dva sata i 20 minuta igre svladao Španjolca Fernanda Verdasca, nakon što je imao set zaostatka.

Marin Čilić je izgubio prvi set sa 6:4, a u drugom je odmah na početku kiksao na svom servisu, ali je u idućem gemu i Verdasco izgubio servis. Poveo je potom Čilić 4:2 nakon drugog breaka, ali odmah i još jednom izgubio svoj servis te je set ponovno bio izjednačen. Ipak, u 12. gemu je iskoristio drugu set loptu za poravnanje rezultata na 1:1. U odlučujućem trećem setu je Čilić poveo 4:1, ali to mu nije bilo dovoljno. Još je jednom u meču izgubio svoj servis, Verdasco je izjednačio, a onda konačno posustao u 12. gemu u kojem je Međugorac još jednim breakom konačno riješio susret u svoju korist.

Bio je ovo 12. susret Čilića i Verdasca, inače 46. tenisača svijeta i sedma pobjeda našeg igrača. Čilić je u meču imao devet as servisa i 59 posto ubačaja prvog servisa.

Četvrti nositelj u Tokiju će u četvrtfinalu igrati protiv Argentinca Juana Monaca.