Čilić teško protiv Haasea za četvrtfinale Marseillea

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 18.02.16. | 08:28

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nakon velike je borbe izborio plasman u četvrtfinale ATP turnira u Marseilleu.

Nakon što je bio slobodan u prvom kolu, Međugorac je u drugom kolu u tri seta, sa 4:6, 6:3 i 7:5, nakon dva sata i tri minute igre svladao Nizozemca Robina Haasea.

Bio je to vrlo težak susret, u kojem je četvrtopostavljeni Čilić u prvom setu imao tek 44 posto prvog servisa. Unatoč tome je rano uzeo servis 64. tenisaču svijeta i poveo 2:0, ali Haase se odmah vratio. Uzeo je sljedeći break, a isto ponovio u sedmom gemu i hrvatski tenisač to više nije uspio nadoknaditi. Ukupno je u prvoj dionici nizozemski tenisač imao čak osam break lopti.

Čilić je susret vratio u egal breakom u osmom gemu kada je poveo s 5:3, a odlično je krenuo i u treći odlučujući set uzevši odmah servis Haaseu. Poveo je 2:0, ali novi problemi uslijedili su u osmom gemu kada je s dvije dvostruke pogreške vratio protivnika u susret. A prije toga je propustio čak deset prilika za obrat. No, sreća ga je ipak pomazila i kod 5.5 je realizirao break loptu i zaključio susret za plasman u četvrtfinale.

Tamo čeka boljeg iz susreta između Francuza Quentina Halysa i Rusa Andreja Kuznjecova.

Ovo je inače bio peti okršaj Čilića i Haasea i peta pobjeda našeg igrača.