Čilić propustio deset break lopti i ispao od Dimitrova u Bercyju za kraj sezone

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 04.11.15. | 14:44

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić se porazom u drugom kolu Mastersa u Parizu oprostio od ove sezone.

Čilić je u drugom kolu, u dva tie-breaka, sa 7:6(3) i 7:6(2) i dva sata i 16 minuta izgubio od 29. tenisača svijeta, Bugarina Grigora Dimitrova.

Međugorac i 11. igrač svijeta je bio postavljen za 12. nositelja i odmarao je u prvom kolu, a onda je u drugoj rundi ipak posustao.

Mogao je Čilić i drugačije zaključiti sezonu, ali je dosta toga promašio, nije iskoristio čak deset break lopti, od čega šest u prvom setu. U prvom tie-breku je Čilić dvaput izgubio svoj servis i protivnik je uzeo set sa 7:3.

U drugoj dionici se ponovio sličan scenarij. Čilić je propustio četiri prilike za obrat, Dimitrov nije imao niti jednu, ali je uspio uzeti i drugi tie-break sa 7:2 te je tako izborio plasman u treće kolo i okršaj sa Španjolcem Davidom Ferrerom. Ovo je bio drugi susret Čilića i Dimitrova i sada obojica imaju po jednu pobjedu.

Na istom će turniru danas naši mladi Borna Ćorić pokušati prirediti senzaciju protiv drugog nositelja Andyja Murrayja.