Čilić prokockao 3:1 u trećem setu i porazom krenuo na Finalsu

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 13.11.17. | 07:16

Bolji od njega bio je mladi Nijemac Alex Zverev.

Čilić je izgubio odmah prvi gem u meču, a Zverev je zadržao prednost i zaključio prvi set rezultatom 6:4. U drugom je setu pak Čilić oduzeo Zverevu prvi servis gem u setu i također zadržao prednost do kraja seta te izjednačio na ukupnih 1:1.

Činilo se kako Marin juri prema pobjedi jer je furiozno krenuo u treći set i poveo s 3:1 te imao čistu priliku, no potom se predao. Izgubio je dva od tri svoja sljedeća servis gema i tako pobjedu prepustio mladom Nijemcu koji se pridružio Federeru na vrhu grupe.

Meč je ukupno trajao dva sata i sedam minuta, a dojam je da je Čilić svoje šanse mogao bolje iskoristiti jer Zverev nije dominirao ni u jednom statističkom segmentu. Još više boli činjenica da je mladi tenisač ubacio tek 55 posto prvog servisa. Čilić se opet predao u ključnom trenutku i propustio ogromnu šansu, a kako sada izgleda neće vidjeti polufinale ovog natjecanja.

Sljedeći meč Čilić igra sutra protiv Amerikanca Jacka Socka od 15 sati po našem vremenu.