Čilić nakon tri seta u četvrtfinalu Shenzhena

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 01.10.15. | 18:07

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić stigao je do pobjede u svom prvom nastupu nakon US Opena.

Čilić je u dvoboju drugog kola ATP turnira iz Serije 250 u kineskom Shenzhenu u tri seta svladao Australca Johna Millmana sa 6:3, 4:6 i 6:3.

Nakon što je prvom kolu bio slobodan, drugi nositelj morao se pomučiti za prolaz u četvrtfinale. Dobio je prvi set u kojem je dvaput oduzeo servis protivniku, inače 75. tenisaču svijeta s lakih 6:3 i činilo se da će lako privesti meč kraju, no loše je otvorio drugu dionicu igre i do kraja nije uspio vratiti izgubljeni break. U odlučujućem trećem setu je u šestom gemu breaknuo Australca i prednost zadržao do kraja, iskoristivši prvu meč loptu.

Ubacio je Međugorac 12 as servisa, a sljedeći mu je protivnik i to za prolaz u polufinale 19-godišnji Južnokorejac Hyeon Chung, inače 58. na svijetu.