Čilić lako u drugo kolo Roland Garrosa, uspješan i Draganja

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 26.05.15. | 12:53

Marin Čilić se plasirao u drugo kolo Roland Garrosa.

Najbolji hrvatski tenisač je za sat i 37 minuta bio bolji od nizozemskog tenisača Robina Haasea rezultatom 6:2, 6:4, 6:2.

Od početka je Čilić pokazao bolju igru te odmah uzeo break svojem protivniku. Na svojem je servisu, pak, u prvom setu Haaseu dopustio tek tri poena te ga je mirno priveo kraju.

U drugom setu je Nizozemac zaigrao nešto bolje, ali je Čilić ipak uspio kontrolirati svoj servis te iskoristiti priliku za break u 7. gemu dok je treći set bio preslika prvog – kontrolirana igra Čilića s izrazito dobrim serviranjem i dva ostvarena breaka.

Čilić je u drugom kolu igrati protiv boljeg iz susreta između Jamesa Duckwortha i Andree Arnaboldija.

Spomenimo kako je plasman u drugo kolo drugog Grand Slam turnira sezone izborio i Marin Draganja u paru s Henrijem Kontinenom. Oni su pobijedili kombinaciju Huey/Lipsky s 2:1 u setovima.