Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 22.07.18. | 21:46

Talijan je slavio sa 2-0 u setovima protiv Argentinca.

Marco Cecchinato novi je pobjednik ATP turnira u Umagu.

U finalu je slavio protiv Guida Pelle rezultatom 6-2, 7-6.

Prvi set je počeo iznimno izjednačeno, vidjeli smo nekoliko zanimljivih poena, a oba igrača su često koristili 'slice' udarce kojim su razbijali ritam protivnika, poglavito ovogodišnja senzacija sa Roland Garrosa, polufinalist Cecchinato, koji mu je nekoliko puta 'prodao' isti drop shot.

Ipak, nakon izjednačenog početka, Talijan je preuzeo inicijativu i brzo došao do prvog breaka pri rezultatu 1-2 u gemovima, da bi drugi break došao na 5-2, kada je iz drugog pokušaja iskoristio set loptu.

U drugom setu smo ipak gledali puno izjednačeniji meč, kako rezultatski tako i igrom.

Pella je čak oduzeo servisu 27. igraču svijeta za vodstvo 3-2, ali nije uspio ono što mu je pošlo za rukom već ranije ovog tjedna u Umagu protiv Daniela i Bedenea – preokrenuti rezultat. Cecchinato je uspio vratiti svoj servis, te na kraju u tie-breaku došao do konačne pobjede nakon sat vremena i 40 minuta igre osvojio 29. izdanje turnira u Umagu, a svoj drugi turnir u karijeri.

Ranije ove sezone osvojio je ATP u Budimpešti.