ATP Finals: Dimitrov u tri seta bolji od Thiema

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 13.11.17. | 22:03

Uzbudljiva je bila borba u prvom kolu skupine A.

Bugarin Grigor Dimitrov startao je pobjedom u prvom meču skupine A na ATP Finalsu u Londonu.

Šesti tenisač svijeta u prvom je kolu u tri seta, sa 6:3, 5:7 i 7:5 za dva sata i 22 minute igre pobijedio četvrtog na svijetu, Austrijanca Dominica Thiema.

> Čilić prokockao 3:1 u trećem setu i porazom krenuo na Finalsu

> Čilić nakon poraza: Razočaran sam i ljut na sebe

> Poraz Dodiga i Granollersa u prvom meču u Londonu

Dimitrov je dobio prvi set nakon što je u šestom gemu oduzeo servis protivniku. U drugoj dionici su obojica čuvala svoje servise do 12. gema u kojem je Dimitrov posustao i Thiem je stigao do izjednačenja.

U odlučujućem trećem setu, Thiem je prvi kiksao na svom servisu i to u sedmom gemu, Dimitrov je poveo sa 4:3 i 5:3 te u desetom gemu servirao za pobjedu, no izgubio je svoj servis. Austrijanac je stigao do 5:5, ali odmah u sljedećem gemu izgubio svoj servis i Dimitrov je ovaj put poklon iskoristio.