REUTERS/Cathrin Mueller

Nijemci slomili Šveđane u finišu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 27.07.24. | 22:02

U susretu 1. kola A skupine (u kojoj se nalazi i Hrvatska) olimpijskog turnira rukometaša Njemačka je pobijedila Švedsku s 30-27 (12-11).

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Nakon što je više od 45 minuta proteklo u izjednačenoj igri, Njemačka je pobjegla na tri gola razlike (25-22).

Šest minuta prije kraja Nijemci su imali +4 (28-24), a dvije i pol minute prije kraja velikih pet golova razlike (30-25). Šveđani su smanjili na 30-27, ali za više od toga nije bilo vremena.

Njemačku su do pobjede predvodili Renars Uscins s osam golova, te Johannes Golla s pet golova, dok je Andreas Wolff sakupio 13 obrana.

Na švedskoj strani najefikasniji su bili Hampus Wanne s osam golova, te Sebastian Karlsson s pet golova. Andreas Palicka je imao 13 obrana.