TIJEK UTAKMICE: Švedska ostavila Hrvatsku na -6

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 26.01.19. | 21:54

Od 20 i 30 Hrvatska igra posljednju utakmicu na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 28:34

Tijek utakmice:

60' Kraj! Švedska je slavila 34:28. Uskoro izvještaj!

59' Kristijan Bećiri upisao se u strijelce, prvi puta na aktualnom prvenstvu!

58' Šveđani su na 32:27, Hrvatska će se od Svjetskog prvenstva oprostiti kao šesta reprezentacija svijeta...

53' Malo je usporio tempo susreta, ali Švedska i dalje ima veliku razliku. Ponovo lopta za Arnessona i drugi put danas je plus sedam.

50' Prebrojavanje na krilo i 30. lopta danas odsjela je iza Stivija.

49' Zacchrisson radi prekršaj za dvije minute, a Horvat je siguran s linije sedmerca.

48' Bomba Lukasa Nilssona četvrti put danas odsjeda u mreži hrvatskog gola.

46' Nakon dugo vremena lopta na pivota, Karačić za Musu i to je gol.

44' Vranković se ponovo diže i zabija svoj drugi gol. Očajna obrana Hrvatske ponovo pušta švedska krila, ali Stivi skida zicer.

43' Lagergren ponovo kroz rupu između Karačića i Sliškovića, Stivi nije imao šanse.

43' Jakov Vranković skinuo je paučinu iz desnog gornjeg kuta i smanjio na pet razlike.

42' Identična akcija na drugoj strani, strijelac je Karačić, ali Pettersson ponovo ostaje sam na crti i vraća na plus šest.

41' Lagergren ponovo prolazi kroz sredinu između Sliškovića i Karačića i buši Stevanovića.

40' Karačić smanjuje, Hrvatska drži ritam gol za gol, ali bojimo se prekasno ga je uhvatila.

40' Drugo isključenje za Hrvatsku danas, Stepančić mora dvije minute na klupu. Ekberg siguran iz sedmerca.

39' Cepelin Karačić - Stepančić i Hrvatska smanjuje na pet razlike.

38' Potpuno sam ostao je Zachrisson na krilu i zabio 23. gol Švedske danas.

37' Lopta za Andreasa Nillsona na crtu i epilog isti kao dosad - četvrti pokušaj, četvrti gol, ali Horvat uzvraća preko krila na suprotnoj strani.

36' Hrvatska ima igrača više, Karačić pronalazi Štrleka na krilu, koji probija Appelgrena kroz oči.

36' Tollbring vraća na plus šest nakon duge akcije Švedske, ali Šipić brzo odgovara, no Švedi nastavljaju lako dolaziti do gola. Ponovo lopta na crtu i opet je šest razlike.

33' Još jedna pogreška, još jedna kontra i još jedan gol. Švedi su izjednačili najveću prednost na utakmici, ali Karačić je uspio smanjiti.

32' Kontranapad Švedske i Petrersson je zabio svoj prvi danas, Hrvatska ponovo na minus pet.

31' Prvi gol u nastavku zabila je Švedska. Arnesson je iskoristio blaži start hrvatske obrane i zakucao loptu u mrežu.

31' Počelo je posljednjih 30 minuta Hrvatske na tekućem SP-u.

30. minuta: Kraj prvog poluvremena.

29' Hrvatska je s igračem manje do kraja susreta, a Šveđani to koriste i odbijenu loptu pospremaju u mrežu za novih +3.

27' Bičanić zabija prvi put danas i smanjuje na samo dva razlike.

26' Mandić je smanjio iz kontranapada, ali Švedi uzvraćaju preko krila i ponovo je tri razlike.

25' Četvrti gol raspoloženog Stepančića, stopostotan danas.

23' Stepančić je još jednom prošao i zabio svoj treći danas.

23' Konradsson se probio do crte i zakucao za novih pet razlike, Karačić je tražio probijanje, ali suci šute.

22'  Dva brza gola Šipića za podnošljivijih -4.

21' Lagana polukontra na krilo i Švedska ima dosad najvećih šest razlike.

20' Oba Nilssona vrlo raspoloženi danas, ovaj puta strijelac je Lukas, bomba od 104 km/h za pet razlike Švedske.

19' Šipić se provukao na crtu i smanjio na četiri razlike.

19' Appelgren brani fantastično, a njegovim krilima preostaje lakši posao, trpati iz kontre. Četvrti gol Ekberga danas.

18' Andreas Nilsson ponovo je ostao sam na crti i zabio treći danas.

16' Ivan Stevanović stao je na gol i skinuo sedmerac Ekbergu, ali odbijenu loptu švedska desetka pospremila je u mrežu.

15' Hrvatska je prepolovila zaostatak, sjajni Šego i pametna igra u kontranapadu.

13' Drugi hrvatski sedmerac danas, Štrlek je zamijenio penaldžiju Horvata i pospremio sedmerac u mrežu.

12' Ekberg ponovo siguran iz sedmerca.

11' Stepančić se digao i zabio svoj drugi danas, oba su bili bombe.

10' Kontra Švedske za četiri razlike, Červar traži prvi tajm-aut.

9' Ekberg siguran sa linije sedam metara vraća na tri razlike.

7' Slišković smanjuje na dva gola zaostatka.

6' Pogreška hrvatske reprezentacije u tranziciji prouzročila je kontranapad Švedske koji su lagano realizirali. Stepančić je uzvratio bombom s devet metara, ali ponovo lagani gol Šveda, probijanje do crte i potom gol za tri razlike 2:5.

5' Horvat je otvorio utakmicu spektakularnim promašajem s linije sedam metara.

4' Lucas Nilsson vinuo se u zrak i drugi put danas probio Šegu, a Švedi imaju dva razlike.

2' Andreas Nilsson s crte je povisio na dva razlike, ali Željko Musa uzvraća na suprotnoj strani.

2' Prvi gol na susretu za Švedsku, strijelac Lukas Nilsson.

1' Počeo je susret za 5. mjesto na SP-u između Hrvatske i Švedske.

0' Intoniraju se himne, utakmica samo što nije započela.

Uoči utakmice:

19:30 Želite li se još okladiti na Hrvatsku protiv Švedske, učinite to OVDJE.

19:15 Ivan Stevanović večeras će posljednji put braniti za Hrvatsku.

19:00 Gotova je i utakmica za sedmo mjesto. Španjolci su posljednji čekirali vizu za kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020. Izvještaj utakmice Španjolske i Egipta pročitajte OVDJE.

18:45 Na linku ispod prisjetite se dosadašnjih utakmica Hrvatske i Švedske kroz povijest.

Svjetsko prvenstvo u rukometušvedska rukometna reprezentacijahrvatska rukometna reprezentacija