Katastrofa na otvaranju Svjetske lige: Rudić s Brazilom rasturio Hrvatsku!

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 23.06.15. | 20:42

Neočekivan i težak poraz doživjeli su vaterpolisti Hrvatske na otvaranju završnog turnira Svjetske lige u talijanskom Bergamu.

Hrvatska je u 1. kolu skupine A završnice Svjetske lige teško poražena od Brazila sa 10:17 (3:3, 2:6, 1:6, 4:2).

Nakon 3:3 u prvoj četvrtini, očekivalo se da će Barakude ubaciti u višu brzinu i lakoćom srediti Brazilce, ali dogodilo se suprotno. Reprezentacija Brazila, koju vodi legendarni hrvatski trener Ratko Rudić, „pomela“ je hrvatske vaterpoliste. Do poluvremena su Brazilci otišli na 9:5, a u posljednju četvrtinu ušli su s nevjerojatnim vodstvom 15:6.

Najbolji kod Brazila bio je Adrian Delgado s pet golova, dok su po tri pogotka postigli Josip Vrlić i Felipe Perrone. U redovima Hrvatske po dva gola zabili su Antonio Petković, Luka Lončar, Maro Joković i Paulo Obradović, a po jedan Damir Burić i Sandro Sukno.

U srijedu Hrvatska u 2. kolu igra protiv Mađarske, koja je upisala lagani trijumf nad Kinom 18:8.

Hrvatska vaterpolska reprezentacijaBrazilska vaterpolska reprezentacijaRatko RudićSvjetska liga u vaterpoluvaterpoloOstali sportovi