Barakude pobijedile Srbiju u Svjetskoj ligi u jubilarnom 50. ogledu

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 12.03.19. | 19:42

Pobjeda hrvatskih vaterpolista.

U vrlo izjednačenom dvoboju 6. kola, ujedno i posljednjeg, u sklopu Svjetske lige, hrvatska vaterpolska reprezentacija svladala je Srbiju rezultatom 12-9. Bio je ovo jubilarni 50. ogled Barakuda i Delfina, a ovom pobjedom u Sisku, Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini D.

U prvoj četvrtini vidjeli smo tek jedan pogodak, a on je odsjeo u mreži gostiju. U drugoj dionici potom se otvorilo, vidjeli smo 8 golova, a igrači Ivice Tucka otišli su na predah sa prednošću 5-4.

Hrvatska je prelomila utakmicu u trećoj četvrtini, u kojoj su primili samo dva gola, postigavši ih čak pet za rezultat 10-6. Srbija je do kraja uspjela tek ublažiti poraz za konačnih 12-9 Barakuda.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Maro Joković sa 4 gola, Marko Macan je postigao 2, dok su po jedan upisali Andro Bušlje, Lovre Miloš, Josip Vrlić i Xavi Garcia. U redovima gostiju, po 2 su postigli Dušan Mandić, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Filip Filipović.

Hrvatska vaterpolska reprezentacijaSvjetska liga u vaterpolusrpska vaterpolska reprezentacija