Screenshot Arenasport

VIDEO Prva pobjeda Mlećana, teška ozljeda Malinovskog

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 21.09.24. | 17:18

U Laguni nije bilo milosti za goste iz Đenove

U prvoj subotnjoj utakmici 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva povratnik u Seriju A Venezia svladala je Genou 2-0, no gora vijest od poraza za goste je teška ozljeda Ruslana Malinovskog, koji je zbog loma noge završio sezonu.

Kobna ozljeda dogodila se na početku drugog poluvremena, 31-godišnjem ukrajinskom reprezentativcu pri klizećem startu noga zapela za podlogu te je došlo do prijeloma u predjelu desne potkoljenice, a šokirani gosti od nje se nisu oporavili. U 58. minuti Gollini je obranio kazneni udarac Pohjanpalu, ali u 63. mu nije bilo spasa kad su suigrači i on sam loše procijenili dubinsko ubacivanje Busija pa je lopta na iznenađenje svih, na stadionu u Laguni i pred tv-ekranima, završila u mreži. Do kraja su domaći prijetili iz kontri, jednu takvu u 85. minuti Finac Pohjanpalo je realizirao za pokazalo se konačnih 2-0.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu kao kapetan Genoe, a kod domaćih je Marin Šverko ušao kao taktička zamjena u 79. minuti.

Pogotke pogledajte OVDJE (Arenasport).

Venezia je tako prepustila 'fenjer' Cagliariju, a Genoa je ostala u zlatnoj sredini s bodom više od Mlećana (5-4).