Parma Calcio 1913 Facebook

VIDEO Čolak zabio u 94. za pobjedu Parme i pokvario debi Jana Mlakara

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 29.08.23. | 22:50

Povremeni hrvatski reprezentativac donio je pobjedu svojoj momčadi.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u trećem kolu Serie B. Jan Mlakar debitirao je za Pisu na domaćem terenu protiv Parme. Donedavni napadač Hajduka odigrao je svih 90 minuta u porazu svoje momčadi 1-2. Pobjedu gostima donio je Antonio Mirko Čolak prvijencem u novom klubu i to u 94. na dodavanje Del Prata.

Ange Bony doveo je Parmu u vodstvo u 14., a od 28. minute Mlakarova Pisa igrala je s igračem manje nakon isključenog Leverbea. Ipak, u 58. minuti izjednačio se broj igrača na terenu nakon što je drugi žuti karton u redovima Žuto-plavih dobio Woyo Coulibaly. U 72. minuti utakmice za Pisu je nastup upisao Roko Jureškin koji je ušao umjesto Beruatta, dok je još na poluvremenu napad Parme pojačao Antonio Čolak, donedavni hrvatski reprezentativac.

Pisa je u 85. dobila jedanaesterac, izveo ga je Mattia Valoti i zabio za 1-1. Ipak, Parma se nije mirila s dva izgubljena boda. U 94. minuti Čolak poentira i Parmi donio pobjedu, a Mlakaru i Jureškinu poraz.

Jan Mlakar na Sofascoreu je dobio ocjenu 6.5, Jureškin 6.4, a junak Parme Čolak 7.3.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE.

Parma predvodi ligašku tablicu s maksimalnim učinkom iz tri kola, a Pisa nakon dvije utakmice ima tri boda. (nr)