Reuters/Lee Smith

VIDEO Angeball! Tottenham s 3-0 svladao United u gostima, Fernandes pocrvenio!

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 29.09.24. | 19:25

Izravan crveni karton za kapetana Crvenih vragova u 42. minuti bio je prelomni trenutak utakmice.

U derbiju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Manchester United sa 3-0.

Vratnicu je pogodio i napadač Manchestar Uniteda Alejandro Garnacho. Samo dvije minute kasnije Timo Werner je imao zicer za 2-0, ali je Onana odlično obranio.

Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se i 42. minuti kada je Unitedov veznjak Bruno Fernandes pocrvenio zbog oštrog prekršaja nad Jamesom Maddisonom.

Crveni karton za Fernandesa pogledajte OVDJE (Arena Sport)

Spursi su prednost "podebljali" već u 47. minuti nakon sjajne kontre. Johnson je projurio po desnoj strani uposlivši pred vratima Dejana Kuluševskog koji se sjajno snašao pogodivši za 2-0.

Točku na "I" gosti su stavili u 77. minuti kada je Dominic Solange zabio za 3-0 nakon ubačaja iz kornera. Tottenham je ovom pobjedom napredovao na osmo mjesto sa 10 bodova, dok je ManU na 12. poziciji sa sedam bodova.

Sve pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Arena Sport)

U drugom nedjeljnom susretu Ipswich Town i Aston Villa su odigrali 2-2.

Domaćin je poveo u 9. minuti golom Liama Delapa, u 15. minuti je izjednačio Morgan Rogers, a rezultat je okrenuo Ollie Watkins zabivši u 32. minuti pogodak za 2-1.

Konačnih 2-2 postavio je Delap svojim drugim golom na utakmici u 72. minuti.

Na ljestvici vodi Liverpool (15) ispred Manchester Cityja (14) i Arsenala (14).