Matija Habljak/PIXSELL

Rudešu pobjeda nad Hrvatskim dragovoljcem za zelenim stolom

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 27.09.22. | 20:26

Dragovoljac je skupo stajala pogreška trenera Sunare

Hrvatski dragovoljac pobijedio je Rudeš 1:0 u sedmom kolu 1. NL pogotkom Ćavara iz jedanaesterca u 82. minuti. No, zbog pogreške trenera Krešimira Sunare, Dragovoljac je te bodove izgubio.

Naime, Sunara je učinio veliku pogrešku kada je u 40. minuti izveo 19-godišnjeg Jurića, a uveo Marina Belančića, koji je 12. siječnja navršio 21 godinu. Tako su na terenu ostala samo dvojica igrača Dragovoljca mlađih od 21 godine, što prema HNS-ovim propisima nije dozvoljeno.

A sada je nakon žalbe Rudeša, utakmica registrirana 3:0 za klub iz zapadnog dijela Zagreba.

„Povjerenik natjecanja Prve NL donio je povodom žalbe NK Rudeš, na temelju članka 84. Pravilnika o nogometnim natjecanjima i članka 34. i članka 52. Propozicija natjecanja SuperSport Prve NL dana 27.09.2022.

O D L U KU

1. Utakmica 7. kola SuperSport Prve NL odigrana dana 24.09.2022. u Zagrebu između NK Hrvatski dragovoljac i NK Rudeš registrira se rezultatom 3:0 (par forfait) u korist NK Rudeš.

2. NK Rudeš vratit će se iznos uplaćen kao pristojba na žalbu“, stoji u obrazloženju HNS-a.