Action images

RB Leipzig propustio preuzeti vrh Bundeslige, Borussia na pogon svojih zvijezda do nove pobjede (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 09.01.21. | 20:13

Domaćin je sačuvao mrežu netaknutom u prvih 45 minuta, ali su gosti u nastavku ubacili u 'brzinu više'.

Derbi utakmicu 15. kola njemačke Bundeslige u Leipzigu su odigrali istoimeni domaćin i Borussia Dortmund. Gosti su slavili rezultatom 1:2, a strijelci pogodaka bili su Jadon Sancho (55') i Erling Braut Haaland (71', 84') za goste, dok je za RB Leipzig počasni pogodak postigao Sorloth (90')

Iako je ovo bila najbolja i najzanimljivija utakmica dana u Njemačkoj, ona ipak nije glavna priča dana. Naime, Schalke je na svojem terenu u utakmici protiv Kramarićevog Hoffenheima upisao prvu pobjedu u Bundesligi nakon 358 dana, a sve pogotke s tog ogleda već ste imali prilike vidjeti na Germanijaku.

Iako su mreže u prvih 45 minuta mirovale, utakmica je bila sve samo ne dosadna. Kao najbolju priliku valja istaknuti onu Reusa pred sam kraj prvih 45 minuta, ali je obrana domaćeg sastava dobro reagirala i u posljednji trenutak otklonila opasnost.

U nastavku - rapsodija od nogometa i pogodaka!

Gosti su poveli već u 55. minuti, a strijelac je bio jedan od nekolicine igrača koje Borussija ima, a da na njemu jednoga dana planira ostvariti ogromnu zaradu. Reus je prekrasno petom asistirao, a Sancho rutinski poentirao - 0:1

Pogodak engleskog veznjaka pogledajte OVDJE

Drugi pogodak Borussije u najmanju je ruku spektakularan. Nekoliko prekrasnih dodavanja, minijature Haalanda, Reusa i Sancha koji na kraju lijepim ubačajem na drugoj vratnici pronalazi norveško čudo od djeteta koji nadskače svojeg čuvara i lijepo poentira - 0:2

Pogodak Haalanda pogledajte OVDJE

Drugi pogodak Haalanda, a treći Borussije, vidjeli smo u 84. minuti. Reus je prekrasno podvalio loptu kraj jako loše postavljenog Upamecana, Haaland taj poklon prihvaća, zaobilazi Gulacsija i bez ikakvih problema šalje loptu u mrežu - 0:3

Pogodak Norvežanina pogledajte OVDJE

Norvežanin je u 90. minuti uspio zabiti počasni pogodak nakon jedne slabije intervencije obrane gostiju, ali jednako tako valja pohvaliti Burkija koji je izvrsno obranio njegov prvi pokušaj. Na njegovu žalost, lopta se odbila ravno na nogu norveškog centarfora koji sa svega jednog metra udaljenosti zakucava loptu u mrežu - 1:3