REUTERS/Fabian Bimmer

Kovač odigrao bez golova protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 10.02.23. | 22:31

Schalke je dobro namučio Vukove

Sedmoplasirani Wolfsburg izvukao je remi protiv Schalkea na gostovanju rezultatom 0:0. Iako je Schalke posljednja momčad njemačke Bundeslige, imali su na ovoj utakmici puno veću inicijativu, a Wolfsburg nije iskoristio sjajnu priliku. Naime, u osmoj minuti su dobili penal, ali Maximilian Arnold nije iskoristio tu priliku. Pogodio je lijevu stativu i na semaforu je ostalo 0:0.

U drugom dijelu je Schalke zatresao mrežu i to dva puta. Alex Kral je donio radost domaćima u 50. minuti, ali slavlje im je prekinuo sudac Benjamin Brand kada je poništio gol zbog zaleđa, a isto je učinio i u 76. minuti s golom Michaela Freya.

Posjed lopte bio je nešto više na njihovoj strani, ali koliko su je imali, odlično su koristili. Imali su čak 20 udaraca, od čega pet na gol, dok je Wolfsburg u samo osam udaraca u cijeloj utakmici tek dva poslao u smjeru mete.

Doduše, prilike Wolfsburga bile su upak nešto konkretnije, ali su se Vukovi ispromašivali. (eg)