Inter se dvaput vraćao protiv Osijeka, sjajni Puljić dostigao Soudanija

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 16.12.16. | 20:31

Četiri gola i podjela bodova u Zaprešiću na startu 20. kola Prve HNL.

U prvoj utakmici 20. kola Prve HNL Inter i Osijek odigrali su u Zaprešiću 2:2.

Gosti su poveli u 28. minuti kada je zabio Muzafer Ejupi, no pet minuta prije kraja poluvremena izjednačio je Jakov Filipović.

Do novog vodstva Osječani su stigli u 53. minuti preko Gabrijela Bobana, da bi 15 minuta kasnije Jakov Puljić iz penala postavio konačnih 2:2. Puljiću je to bio već deveti prvenstveni gol, čime se izjednačio s Dinamovim Soudanijem na vrhu ljestvice strijelaca.

Inače, 11-erac kojim je Inter došao do 2:2 skrivio je Nikola Matas koji je zbog igranja rukom dobio i drugi žuti karton. Zaprešićani su tako posljednjih 20 minuta imali igrača više, no bliže je punom plijenu bio Osijek, koji je u samom finišu imao veliku priliku Vojnovića.

Osijek će, ovisno u ishodu sutrašnjeg derbija Hajduka i Dinama, jesenski dio završiti na trećem ili četvrtom mjestu s 38 bodova. Inter je pak šesti s 20 bodova.