Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska U17 reprezentacija upisala drugi poraz na EP-u, presudio im Akahomen u 83. minuti

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 21.05.23. | 19:07

Levak je sjajno zabio za 1-1 u 32. minuti, ali Jarnijeva momčad ipak nije uspjela osvojiti ni bod

Izabranici Roberta Jarnija i u drugom su se kolu europske smotre našli u ranom rezultatskom zaostatku, s obzirom da je vrlo efektan pogodak iz daljine već u devetoj minuti postigao Xhemalija.

No, u Debrecenu je pao i prvi hrvatski pogodak na Europskom prvenstvu u Mađarskoj: igrala se 32. minuta kada je atraktivno pogodio i Levak, s ruba kaznenog prostora za izjednačenje na 1-1.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do 83. minute, kada Akahomen glavom pogađa za švicarsku pobjedu 2-1. U drugoj utakmici drugog kola Skupine D sastaju se Nizozemska i Engleska.

Hrvatska U17 – Švicarska U17 1-2

Strijelci: 0-1 Xhemalija (9.), 1-1 Levak (32.), 1-2 Akahomen (83.)

Stadion: Nagyerdei (Debrecen)

Sudac: J. Robinson (Sjeverna Irska)

Žuti kartoni: Utrobičić, Levak, Ivančić (Hrvatska U17), Xhemalija, Tsawa (Švicarska U17)

Hrvatska: Hlapčić, Utrobičić, Puljić, Skelin, Zebić, Skoko (73. Ivančić), Pavić, Levak (76. Ćalušić), Lalić (46. Rimac), Matković (68. Kardum), Majić (46. Živković). Izbornik: R. Jarni.

Švicarska: Muslija, Smith, Akahomen (86. Fasano), Kamoko, Srdanović, Romano (67. Minteh), Xhemalija, Tsawa (75. Konietzke), Parente (86. Buhlmann), Ze, Boteli. Izbornik: S. Stauch.