Anders Bjuro/TT News Agency via REUTERS

Hat-trick heroj: Čolak zabio tri komada za Malmo u Kupu

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 13.10.21. | 22:50

Domaćini su goste ispratili s petardom u mreži...

Nogometaši Malma večeras su od 20 sati u sklopu 2. kola Švedskog kupa kod kuće dočekali niželigaša Onsalu. Domaćini su u idući krug natjecanja prošli s uvjerljivih 5:1, a čak tri pogotka zabio je povremeni hrvatski reprezentativac Antonio Čolak.

Svoju momčad u vodstvo dovodi već u 9. minuti susreta, da bi za 2:0 pogodio 10 minuta kasnije. Do poluvremena, u redovima protivnika u 41. minuti rezultat smanjuje Andersson. Malmo u nastavak kreće s ciljem da što prije riješi pitanje pobjednika i u 48. minuti povećavaju prednost golom Birmančevića.

Pet minuta kasnije, precizan je Abubakari, da bi u 67. Čolak stigao do svog trećeg i stavio "točku na i" uvjerljive pobjede Nebesko plavih.

Čolak je ove sezone za švedskog prvoligaša u svim natjecanjima skupio 29 nastupa i zabio 15 golova, uz tri asistencije. Igrača, koji je na Skandinavskom poluotoku na posudbi iz grčkog PAOK-a, Transfermarkt cijeni na tri i pol milijuna eura.